Wniosek o zmianę przeznaczenia terenu w Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Lisewo lub miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego
Wersja strony w formacie XMLKategoria sprawy | zagospodarowanie przestrzenne |
---|---|
Komórka odpowiedzialna | Referat Gospodarki i Inwestycji |
Termin załatwienia:
Uczestnictwo wnioskodawcy w procedurze formalno prawnej tworzenia Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Lisewo lub Miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.
Etap I
- Analiza dotycząca zasadności przystąpienia do sporządzenia zmiany Studium lub Planu miejscowego, stopnia zgodności przewidywanych rozwiązań z ustaleniami Studium - (dot. planu miejscowego).
Etap II
- Uchwała Rady Gminy Lisewo o przystąpieniu do sporządzenia zmiany Studium lub Miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.
Etap III
- Procedura formalno-prawna tworzenia Studium lub Miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.
Etap IV
- Uchwała Rady Gminy Lisewo w sprawie zmiany Studium lub Miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.
Etap V
- Publikacja Uchwały w Dzienniku Urzędowym Województwa kujawsko - pomorskiego.
Kogo dotyczy: Wszystkich zainteresowanych zmianą przeznaczenia gruntów.
Wymagane dokumenty:
- Kopia mapy ewidencyjnej w skali 1:5000 z terenem wskazanym we wniosku - pobierz
Miejsce składania pism:
- Sekretariat Urzędu Gminy w Lisewie, ul. Chełmińska 2, 86-230 Lisewo.
Sposób załatwienia
- Uchwalenie przez Radę Gminy Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Lisewo lub Miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.
Opłaty: Nie podlega opłacie skarbowej.
Podstawa prawna
- Według zastosowania: art. 9 lub 14 Ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (tekst jedn. Dz. U. z 2018 r., poz. 1945 z późn zm.).
Tryb odwoławczy:
- Możliwość składania uwag w wyznaczonym terminie zgodnie z ustawą o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. z 2003 r. Nr 80, poz. 717 z późn. zm.) lub skarga do sądu administracyjnego po bezskutecznym wezwaniu organów gminy do usunięcia nieprawidłowości przy ustawowej procedurze sporządzania Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego lub zmiany Miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.